Panoramadach | LED | DAB | Bluetooth | Navi | Klimaaut. | Sportsitze | 17”Alu | Tempomat | Sitzheizung | Start/Stop System | ISOFIX | Parksensoren vo. + hi. | Rückfahrkamera | Keyless uvm
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 01.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'564 kg |
| Kerb weight | 1'130 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km gegen Aufpreis möglich. |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 118'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.4 |
| CO2 emissions | 103 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 43'270 |
| Price | CHF 14'899 |
Note: actual equipment may differ from that listed.