12 Monate Garantie Bremsen Gr.Jahresservice MFK alles Neu
| Body style | Minibus |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'333 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3fk440 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 86'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 10.8 |
| CO2 emissions | 282 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 40'240 |
| Price | CHF 17'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.