- ENTRETIEN COMPLET-GARANTIE 24 MOIS-
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'110 kg |
| Kerb weight | 1'571 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 10 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 30000 km ** GARANTIE DE BASE 24 MOIS INCLUS ** |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 108'104 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.5 / 5 / 5.9 |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 32'650 |
| Price | CHF 7'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.