Elite.Automobile Schweiz GmbH
Gewerbestrasse 190a
Lüsslingen-Nennigkofen / SO
Tel: 076 326 05 57
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'778 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1FJ793 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 12 Monate oder 20000 Km Garantie Möglich auf preis. |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 110'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 / 5.5 / 6.1 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 42'800 |
| Price | CHF 12'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.