Ab MFK. Klima. 12 Monate Garantie
Autocenter Meier AG
Hauptstrasse 158
Kölliken / AG
Tel: 062 516 88 87
Tel: 079 404 74 26
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Trailer load braked | 1'050 kg |
| Type approval number | 3RF418 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Motor- Getriebe- Turbo |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 78'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 5.5 / 4.6 / 6.3 |
| CO2 emissions | 166 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 26'117 |
| Price | CHF 12'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.