Lackierung: Gris Schiste Matt / Dach Noir Profond
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'440 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 21 km |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 111 km |
| Battery capacity | 22.0 kWh |
| New price | CHF 59'500 |
| Price | CHF 55'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.