Mercedes-Benz Automobil AG, Stäfa | Merbag
Seestrasse 153
Stäfa / ZH
Tel: 044 546 66 75
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'270 kg |
| Kerb weight | 1'920 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 295804018010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 15000 km exl. Ablieferungspauschale / STA |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 39'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 310 kW / 421 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 229 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 101'481 |
| Price | CHF 51'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.