**Ab MFK**Ab Service**Tempomat**Navi**Sitzheizung**PDC hinten**Service gepflegtes Fahrzeug**
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'865 kg |
| Kerb weight | 1'395 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1JB147 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 138'225 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 / 5.1 / 6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 140 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 27'950 |
| Price | CHF 8'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.