M Sport Pro mit 19 Felge, Innovationspaket, Autom. Heckklappenbetätigung, Dach in schwarz, Durchladesystem, Driving Assistant Plus uvm.
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'100 kg |
| Kerb weight | 1'625 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Car-Nr. | 7U91469 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Herstellergarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 61'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.