TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / AHK 1'150KG / LEDER / SITZHEIZUNG / TEMPOMAT / NAVIGATION
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'860 kg |
| Kerb weight | 1'460 kg |
| Trailer load braked | 1'150 kg |
| Type approval number | 1NA777 |
| Cubic capacity | 1'618 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG + CHF 500.- AUFPREIS |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 93'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.8 / 6 / 7.4 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 169 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.