Wunderschöner und gepflegter Jeep Cherokee / Frisch ab Service und MFK / CH-Fahrzeug / 8-Fach bereift / AHK 2495KG / Leasing ab 347.-
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'494 kg |
| Kerb weight | 2'106 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1JB354 |
| Cubic capacity | 2'184 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie auf Motor, Turbo und Getriebe über externe Versicherung. |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 68'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 143 kW / 194 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 / 6 / 7.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 204 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 54'500 |
| Price | CHF 20'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.