AMG Line / Surround-Soundsystem / Sitzklimatisierung vorne und hinten / 360-Kamera / Panorama-Schiebedach
Mercedes-Benz Automobil AG, Adliswil | Merbag
Zürichstrasse 78
Adliswil / ZH
Tel: 044 546 23 05
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'820 kg |
| Kerb weight | 2'488 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Car-Nr. | 368160875010 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km MSI plus Swiss Integral |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 43'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 198'105 |
| Price | CHF 92'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.