Sehr geflegte Auto mit Automatische Getriebe Frisch ab MFK Frisch ab Service Zshrimmen schon Ersatz mit Leder ausstattung
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'140 kg |
| Kerb weight | 1'613 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1VD322 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km Auf price ist Möglich |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 179'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 / 5 / 6.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 167 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 45'130 |
| Price | CHF 5'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.