Geflegte Auto mit Automatische Getriebe, Frisch ab MFK und Frisch ab Service auf Price auch mit Garantie
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'612 kg |
| Kerb weight | 1'210 kg |
| Trailer load braked | 1'150 kg |
| Type approval number | 1CD959 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 177'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.4 / 5 / 6.9 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 21'750 |
| Price | CHF 4'499 |
Note: actual equipment may differ from that listed.