Top gepflegter Marco Polo aus Privatbesitz // Rückfahrkamera // Sitzheitzung // Solar // AHK // Appel/Android Carplay
| Body style | Van |
| First registration date | 05.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 1'790 kg |
| Type approval number | 1md507 |
| Chassis Number (VIN) | Wdb |
| Cubic capacity | 2'148 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 159'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11 / 7 / 8 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 234 g/km |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.