Honda Automobiles Fribourg Garage de Villars de Chandolan SA
Rte de Moncor 8
Villars-sur-Glâne / FR
Tel: 026 409 70 20
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'870 kg |
| Kerb weight | 1'380 kg |
| Car-Nr. | U-0000000060-728665 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 23'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 96 kW / 128 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 |
| CO2 emissions | 122 g/km |
| New price | CHF 42'980 |
| Price | CHF 28'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.