#Servicegepflegt#Frisch ab MFK#12 Monate Garantie#MULTIBEAM LED#Schiebedach#360° Kamera#DAB+#Navigation#Totwinkel Assistent#Sitzheizung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'495 kg |
| Kerb weight | 2'140 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Car-Nr. | 8461 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality 1 Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 63'550 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 54'870 |
Note: actual equipment may differ from that listed.