Magnifique voiture 1ère main / CH / Concentré de plaisir en boîte MANUELLE
Leman Cars
Chemin des Eglantines 6
Vernier / GE
Tel: 022 557 77 61
Tel: 078 669 74 25
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'763 kg |
| Kerb weight | 1'598 kg |
| Type approval number | 1LD399 |
| Cubic capacity | 3'456 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 298 kW / 406 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 258 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 116'905 |
| Price | CHF 78'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.