CH Fahrzeug * Essence/Electrique * Camu00e9ra * Service BMW * 8 Roues complu00e8tes * Harman Kardon * Garantie
Plaine Automobiles Sousa Bessa
Route de la Plaine 20
Denges / VD
Tel: 021 518 11 61
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'730 kg |
| Kerb weight | 1'390 kg |
| Type approval number | 1BE810 |
| Cubic capacity | 647 cc |
| Cylinders | 2 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 49'990 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 0.6 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 13 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| Battery capacity | 18.8 kWh |
| New price | CHF 44'100 |
| Price | CHF 13'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.