COMAND / Fahrassistenz-Paket / Head-up-Display / Memorypaket / Soundsystem etc.
Mercedes-Benz Automobil AG, Thun | Merbag
Gwattstrasse 18
Thun / BE
Tel: 033 516 45 80
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 2'003 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 079944644010 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 77'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 245 kW / 333 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 92'040 |
| Price | CHF 42'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.