SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'655 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1hb757 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 338'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.8 / 7 / 8.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 200 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 37'040 |
| Price | CHF 4'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.