CH-Fahrzeug / Frisch MFK Service /
Auto Center - RF Garage GmbH
Murtenstrasse 112
Frauenkappelen / BE
Tel: 031 516 87 66
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'770 kg |
| Kerb weight | 1'315 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 78'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 141 kW / 192 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 35'000 |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.