Anhängerkupplung, Driving Assistant Professional, Parking Assistant Professional, Harman/kardon, Komfortsitze uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'295 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 9Z66234 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 16'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 123'000 |
| Price | CHF 76'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.