***Ab MFK Service ***
| Body style | Minibus |
| First registration date | 10.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 1'395 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 3OA891 |
| Cubic capacity | 1'248 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 93'130 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.6 / 4.3 / 5.1 |
| CO2 emissions | 136 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 21'913 |
| Price | CHF 6'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.