Mercedes Manufactur / véhicule suisse / Full options / etat de neuf / 1ere main / leasing & reprise possible
Valet Premium Services Sàrl
Route de Collombey-le-Grand 7
Collombey-Muraz / VS
Tel: 079 935 11 13
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'596 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 14'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 310 kW / 422 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 164'709 |
| Price | CHF 169'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.