Véhicule suisse / Service du jour / expertise du jour / échappement ABT / ressorts filetées KW / leasing & reprise possible
Valet Premium Services Sàrl
Route de Collombey-le-Grand 7
Collombey-Muraz / VS
Tel: 079 935 11 13
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'305 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1AF694 |
| Cubic capacity | 2'894 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 125'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 331 kW / 450 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.5 / 7.2 / 8.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 200 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 103'000 |
| Price | CHF 45'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.