CH/ 100% Electric/ Pompe Chaleur/ Kessy/ Lane Assist/ Matrix/ Caméra/ Crochet
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'650 kg |
| Kerb weight | 2'265 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Car-Nr. | 229D20096079 |
| Warranty | 36 Monate Garantie véhicule neuf de 36 mois à compter de la 1ère immatriculation |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 532 km |
| Battery capacity | 82.0 kWh |
| New price | CHF 50'210 |
| Price | CHF 44'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.