Herzlichen Dank für Ihr Interesse an unserem Fahrzeug und Willkommen bei der Kreuz-Garage Weber AG in Uster
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'995 kg |
| Kerb weight | 1'640 kg |
| Type approval number | 1NB215 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 39'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Energy efficiency | C |
| Electric range | 270 km |
| Battery capacity | 40.0 kWh |
| New price | CHF 37'290 |
| Price | CHF 14'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.