TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / AUTOMAT / KAMERA 360 / DRIVING MODES / TEMPOMAT
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'645 kg |
| Kerb weight | 1'240 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1OD329 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG + CHF 500.- AUFPREIS |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 93'420 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.4 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 144 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.