Toutes nos voitures sont expertisées, contrôlées, avec service du jour et garantie.
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'400 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3rb304 |
| Cubic capacity | 2'298 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 103'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 107 kW / 146 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11.3 / 8.9 / 9.8 |
| CO2 emissions | 260 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 45'684 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.