Demowagen
Garage Peter Aeschbacher
Im Birchi 2
Windlach / ZH
Tel: 044 858 29 61
Tel: 079/381 98 60
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'615 kg |
| Kerb weight | 1'180 kg |
| Chassis Number (VIN) | JMZKBAC39 |
| Cubic capacity | 1'490 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 6 Jahre Km 150'000 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 68 kW / 92 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 97 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 36'650 |
| Price | CHF 29'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.