Gepflegtes Fahrzeug aus 1. Hand, frisch ab MFK & Service (a.W. Zahnriemen & WP ersetzt), 8fach Alubereift, seltene Ausführung mit Geländeuntersetzung und Anhängerkupplung.
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'188 kg |
| Kerb weight | 1'849 kg |
| Type approval number | 1jb357 |
| Chassis Number (VIN) | 3C4NNJDKT588352 |
| Cubic capacity | 1'956 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Q1 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 110'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Fuel consumption | 7 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 193 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 13'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.