Carrosserie du Bourg Sàrl
Avenue du Grand-St-Bernard 101
Martigny / VS
Tel: 027 722 88 82
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.1985 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'100 kg |
| Kerb weight | 700 kg |
| Type approval number | 048482 |
| Chassis Number (VIN) | ZAA112B0001551774 |
| Cubic capacity | 1'050 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 51 kW / 70 PS |
| Doors | 3 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.