Fiat 500 Dolcevita inkl. Winterräder fertig ablieferbereit mit 12 Monaten Garantie
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'360 kg |
| Kerb weight | 1'127 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1xw967 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 7'100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 51 kW / 70 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 6.4 / 4.3 / 5.5 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 126 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 23'090 |
| Price | CHF 15'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.