NEU: Sportliche Facelift-Variante Nline - über 650 Kilometer Reichweite im Sommer - 4x4 - in 20 Minuten Schnellladen
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'520 kg |
| Kerb weight | 2'171 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1HC557 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 239 kW / 325 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 583 km |
| Battery capacity | 77.4 kWh |
| New price | CHF 66'900 |
| Price | CHF 58'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.