Dorfgarage AG Mittelhäusern
Schwarzenburgstrasse 1018
Mittelhäusern / BE
Tel: 031 849 01 96
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'870 kg |
| Kerb weight | 1'435 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1SD780 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 160'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.7 / 3.9 / 4.2 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 111 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 36'490 |
| Price | CHF 10'499 |
Note: actual equipment may differ from that listed.