Jetzt mit 1.99% Leasing - Tolle Ausstattung - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'950 kg |
| Kerb weight | 1'600 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1HC622 |
| Cubic capacity | 1'580 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 94 kW / 129 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.8 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 108 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 1.3 kWh |
| Price | CHF 34'350 |
Note: actual equipment may differ from that listed.