Autoverwertung Zimmermann GmbH
Industriestrasse 13
Reichenburg / SZ
Tel: 055 464 30 43
Tel: 079 691 34 53
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'715 kg |
| Kerb weight | 2'050 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1MG416 |
| Car-Nr. | 15496 |
| Cubic capacity | 4'663 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 209'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 12.8 / 6.9 / 9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 211 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 147'600 |
| Price | CHF 24'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.