*CH-Fahrzeug*Anhängervorrichtung*Keyless*360 Grad Kamera*Totwinkelassistent*
Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'210 kg |
| Kerb weight | 1'916 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Car-Nr. | 794D20096949 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate 48 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 25 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 142 kW / 193 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 150 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 66'300 |
| Price | CHF 58'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.