AIR-BALANCE Paket, AMG Line, Memory-Paket, Fahrassistenz-Paket, 360 Kamera
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern-Wankdorf / BE
Tel: 031 516 25 45
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'654 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1MH884 |
| Car-Nr. | 003165613010 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate Garantie: 12 Monate Occasionsgarantie / Kostenloser Service bis am 08.01.2030 oder 100'000 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 81'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.8 / 7.9 / 11.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 251 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 116'010 |
| Price | CHF 59'520 |
Note: actual equipment may differ from that listed.