S line - Panoramadach - 360° Kamera - MATRIX LED - B&O Sound mit 3D Klang - Ambiente Lichtpaket - elektrische Sitzverstellung - Sportsitze - Audi Virtual Cockpit plus - Key-Less - Fahrwerk mit Dämpferreglung inkl. Drive Select - Verkehrszeichenerkennung
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'070 kg |
| Kerb weight | 1'750 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1AN961 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 89'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 75'000 |
| Price | CHF 26'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.