CH Fahrzeug aus zweiter Hand, Neu ab Mfk, Servicegepflegt, 4fach bereift mit Sommerräder, Unfallfrei, Nichtraucherauto
| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'660 kg |
| Kerb weight | 1'335 kg |
| Type approval number | 1ad965 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Optional für 250.-- NSA Garantie Paket Basic 150 für 12 Monate oder 20000km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 51'569 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 169 kW / 230 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 8.4 / 5.4 / 6.5 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 150 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 25'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.