NEUPREIS: CHF 107069.- / PREISVORTEIL: CHF 28169.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 2'120 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 245736255010 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 5'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 380 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 72'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.