CH-Fahrzeug Frisch ab MFK 7-Sitzer Parklenkassistent Tempomat Bluetooth Müdigkeitserkennung Toter-Winkel-Warnsystem
Albini Auto GmbH
Riedmattstrasse 8
Rümlang / ZH
Tel: 044 546 22 83
Tel: 076 436 76 98
| Body style | Van |
| First registration date | 11.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'560 kg |
| Kerb weight | 1'891 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1SH528 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Erhältlich auf Motor & Getriebe / stärkere Garantie auf Wunsch & gegen Aufp |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 111'560 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 / 5.1 / 5.8 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.