CH-Fahrzeug mit Navigation , frisch ab MFK und Service , Sitzheizung Climatronic , Winter & Sommerräder , Alcantaraleder , etc
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'015 kg |
| Kerb weight | 1'530 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1AC611 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 182'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10 / 6.2 / 7.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 176 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 46'220 |
| Price | CHF 8'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.