Service et Expertise du jour, Financement possible, Garantie possible en supplément
SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 12.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'758 kg |
| Kerb weight | 1'414 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1rd509 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km Possible en supplément 500.- |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 105'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | D |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 27'400 |
| Price | CHF 12'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.