Frisch Ab Mfk / Frisch Ab Service / 8 Fach Bereift / Inkl. 12 Monte Garantie
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'163 kg |
| Kerb weight | 1'828 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1SL275 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Motor und Getriebe |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 80'170 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 35 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Battery capacity | 13.0 kWh |
| Price | CHF 23'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.