CH-Fahrzeug mit Gratis Service / Standheizung / Glasschiebedach / AHK / Burmester / Torwinkel / Sitzheizung/Frisch ab Service /
Auto Center - RF Garage GmbH
Murtenstrasse 112
Frauenkappelen / BE
Tel: 031 516 87 66
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'606 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1mh838 |
| Cubic capacity | 2'925 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 93'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 297 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 131'400 |
| Price | CHF 97'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.