Komfortzugang, Head-Up, Burmester, Anhängerkupplung, Nachtsichtassistent etc. CH-Fahrzeug
| Body style | Coupe |
| First registration date | 12.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 3'095 kg |
| Kerb weight | 2'610 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 734554 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 99'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 500 kW / 680 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 113 g/km |
| Price | CHF 89'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.