TOP-ANGEBOT - NEUWAGEN - CH-Fahrzeug - City-Style trifft Allround-Talent - der Nissan Juke Tekna macht überall eine gute Figur. Einsteigen, losfahren, genießen
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'810 kg |
| Kerb weight | 1'446 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1NB570 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 105 kW / 143 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 1.2 kWh |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.